PROGRAMY PARTNERSKIE


PROGRAMY PARTNERSKIE

PROGRAMY PARTNERSKIE - to niezły sposób na zarabianie pieniędzy przez internet, bez wychodzenia z domu. Zarobisz dokładnie tyle, ile wysiłku, pracy i zaangażowania włożysz we współpracę. Musisz jednak wiedzieć że programy partnerskie nie są przeznaczone dla osób nastawionych na szybkie zarobki. Na pierwsze konkretne pieniądze czasem trzeba poczekać kilka miesięcy, przez cały czas wytrwale pracując. Wymagane jest też stałe dokształcanie się w tym temacie poprzez czytanie książek, artykułów, wypowiedzi na forach, uczestnictwo w szkoleniach internetowych i telekonferencjach. Jak widzisz jest to ciężka praca ale jeżeli będziesz zdeterminowany i konsekwentny w działaniu, w końcu pojawią pierwsze pieniądze i od tej pory będą to wpływy dość regularne a nie ma chyba nic bardziej przyjemnego niż dochód pasywny, kiedy nie trzeba już nic robić, a pieniądze ciągle wpływają na konto. 

  Najlepsi zarabiają od kilku do kilkunastu tyś. złotych miesięcznie, tylko na polecaniu aukcji internetowych Allegro. Zachęcenie do zaciągnięcia kredytu w mBanku warte jest ponad 2,5 tysiąca. Średni dochód uczestników internetowych programów partnerskich to kilkaset złotych - wynika z raportu Money.pl. Najłatwiej jest sprzedać książkę, klasyczną albo w wersji elektronicznej. Największe pieniądze uzyskuje się jednak ze sprzedaży produktów finansowych. Na ciekawej merytorycznie i chętnie odwiedzanej stronie www, można zarobić miesięcznie kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych.   Dla firm, które organizują programy partnerskie, to niedrogi i skuteczny sposób na dotarcie do potencjalnych klientów, dlatego ich liczba ciągle rośnie.

NA CZYM TO POLEGA ? 

  Programy Partnerskie to forma współpracy pomiędzy firmami sprzedającymi w Internecie, a partnerami, czyli osobami, które w zamian za określoną prowizje lub wynagrodzenie promują (najczęściej na swoich stronach WWW lub blogach) dany produkt lub usługę. W dużym uproszczeniu jest to umowa o dzieło z określonym wynagrodzeniem prowizyjnym. Wyróżnia się trzy podstawowe formy rozliczeń prowizyjnych :

- Pay-per-sale - prowizja za sprowadzenie klienta, który dokonał zakupu,

- Pay-per-lead - prowizja za sprowadzenie klienta, który dokonał innej operacji  niż zakup (np. wypełnienie formularza lub ankiety),

- Pay-per-click - prowizja za skierowanie internauty na stronę sprzedawcy poprzez link lub baner.

   Każdy partner otrzymuje tzw. linki partnerskie kierujące do promowanych produktów lub usług. Nie każdy klient skierowany z linka umieszczonego na Twojej stronie od razu dokona zakupu. W tym celu stosuje się system plików cookies, które są zapisywane na komputerze potencjalnego klienta w chwili wejścia poprzez link partnerski na promowaną przez partnera stronę. Pliki cookies zapamiętują dzięki komu klient znalazł się na stronie sprzedawcy i nawet jeżeli klient dokona zakupu po paru dniach wchodząc bezpośrednio na stronę sprzedawcy, prowizja i tak zostanie naliczona partnerowi.

   Jest kilka różnych metod  naliczania tej prowizji. Ogólnie stosowany jest podział na prowizję bezpośrednią i wieczną. Prowizja bezpośrednia to ta, gdy klient dokona pierwszego zakupu od   po kliknięciu w link partnerski. Prowizja wieczna zaś dotyczy wszystkich kolejnych zakupów poleconego przez Ciebie klienta. Czyli zostaje on przypisany do Twojego konta na stałe. 

  

JAK ZACZĄĆ ? 

  Na początku musimy pomyśleć o własnej stronie internetowej lub blogu. Teoretycznie do niektórych programów partnerskich można przystąpić bez potrzeby posiadania takowych. Alternatywnymi sposobami promowania może być np. facebook, gadu gadu, stopka w mailu itp - ale tak czy inaczej jest to dużo mniej efektywne od własnej strony www.

  Tu pojawia się pytanie Czy wystarczy mi darmowa strona www czy lepiej założyć ją na płatnym hostingu?. A może blog?. 

  Moim zdaniem, na początek, najlepiej założyć bloga, to w miarę szybka i sprawdzona forma zarabiania pieniędzy przez internet. Ponadto tworząc bloga zdobywasz elementarną wiedzę o procesie tworzenia i administrowania swoją witryną, która na pewno przyda się w przyszłości. Możliwości założenia bloga mamy bardzo dużo, ja polecam dwie platformy. Pierwsza  to WordPress.com, a druga Blogger.com. WordPress został stworzony przez Matt’a Mullenweg, natomiast Blogger należy do Google. W każdym przypadku, niezbędnym jest założenie kont na tych platformach. Jednak jeśli masz konto pocztowe gmail, to automatycznie możesz w oparciu o nie założyć bloga. 

Zakładamy bloga na  Blogger.com. 

- Wchodzimy na stronę www.blogger.com 

- Logujemy się za pomocą naszego konta google do serwisu. Jeżeli takowego nie posiadamy możemy je założyć w kilka minut 

- Po zalogowaniu klikamy – UTWÓRZ BLOG.

- Wpisujemy tytuł bloga, rezerwujemy nazwę domeny (adres dla wyszukiwarek) 

- Wybieramy szablon czyli wygląd naszego bloga i zaczynamy blogować.

Wybór Tematu bloga

  Tworząc bloga, który ma zarabiać, musisz pamiętać aby on spełniał  pewne warunki. Bardzo ważny jest temat. Najlepszym rozwiązaniem jest prowadzenie bloga na temat, który cię interesuje i jest twoją pasją. Jednak aby na nim zarabiać musi to być jednocześnie temat, który jest w stanie wygenerować duży ruch na stronie.Aby zarabiać na blogu trzeba spełnić podstawowe kryteria:

- popularny temat, generujący duży ruch.

- wartościowa i stale uaktualniana treść.

- zadowoleni i chętnie powracający na bloga czytelnicy.

Najpopularniejsze tematy blogów :

- motoryzacja / aktualności, kupno, sprzedaż, tuning itp / 

- telefonia komórkowa /telefony, aplikacje, dzwonki, doładowania itp /

- zwierzęta domowe / psy, koty, pielęgnacja, karmy, itp /

- finanse

- dom i ogród

- zdrowie, medycyna alternatywna, homeopatia,

- nieruchomości –  kupowanie, sprzedawanie, wynajem, remonty 

- zarabianie, prowadzenie biznesu w domu, praca w domu 

- e-biznes –  programy partnerskie, e-booki, marketing niszowy, SEO, strony www 

- kulinaria, zdrowe odżywianie  

  Jeżeli nadal masz problem z określeniem tematyki swojej strony www to mogą ci pomóc narzędzia udostępnione przez onet oraz google. Na początek sprawdź  najpopularniejsze słowa kluczowe wpisywane przez internautów w OnetSzukaj. http://boksy.onet.pl/ranking.html?n=1 i w wyszukiwarce Google http://www.google.com/intl/en/press/zeitgeist2010/index.html

   Na samej tylko popularności słów kluczowych nie możemy oprzeć podstaw budowy naszej strony. Przebicie do pierwszej 10 w wyszukiwarce na najbardziej popularne frazy może być naprawdę niewykonalne. Pierwsza 30 będzie już dużym sukcesem. W związku z tym warto zainteresować się powiązaniem naszej frazy z innym słowem kluczowym wyszukiwanym przez internatów. Pomocne mogą okazać się statystyki wyszukiwarki google publikowane pod adresem: http://www.google.pl/insights/search/

 Kolejną pomocną aplikacją  jest Google Trends  http://www.google.com/trends  przy pomocy którego mamy możliwość porównania częstości różnych zapytań na wykresie.

  Nie przejmuj się jeśli wybrany przez ciebie temat ma dużą konkurencję. Często zdarza się, że nowe blogi stają się bardziej popularne i zdobywają wyższe pozycje w wyszukiwarkach niż stare. Wszystko zależy od treści i wypromowania strony. Takie tematy jak np. zarabianie czy odchudzanie, mają ciągle ogromny potencjał mimo dużej konkurencji.  

  Mając tematykę strony musisz dopasować do niej metodę zarabiania pieniędzy. W przypadku programów partnerskich jesteś ograniczony do tego, jakie PP funkcjonują w sieci. Możesz w tym celu przejrzeć katalogi programów partnerskich by zobaczyć czy znajdziesz coś, co choć trochę pasuje tematycznie do tematu Twojej strony. 

 Pozycjonowanie - czyli promocja w sieci

  Mamy już bloga teraz musimy się wypromować. Pozycjonowanie jest to szereg zabiegów mający na celu podniesienie pozycji twojej strony w wyszukiwarce internetowej.

Wysoka pozycja przekłada się na liczbę odwiedzających Twoja stronę a to już można przełożyć na konkretne pieniądze. Oto kilka porad.

  Dodaj swój link do popularnych wyszukiwarek takich, jak Google, Yahoo, itp. Możesz zgłosić swój link zupełnie za darmo do większości popularnych wyszukiwarek.

  W sieci funkcjonuje wiele katalogów blogów, zgłoś swój blog do jednego, lub lepiej, kilku takich katalogów. Część takich katalogów jest bezpłatna, ale niektóre wymagają byś umieścił kod HTML na swojej stronie zanim zostanie ona wciągnięta na listę blogów w katalogu.

  Dołącz do forum blogów i portali. Napisz parę słów o swoim blogu - o czym głównie piszesz i jakie informacje można znaleźć na twojej witrynie. 

  Odwiedzaj blogi innych ludzi, zamieszczaj na nich komentarze, możesz też dodać kilka uwag o swoim blogu. Kiedy ktoś przeczyta twoje komentarze jest szansa, że odwiedzi twojego bloga i  chętnie skomentuje twoje wpisy.

  Dołącz do programu wymiany linków. To łatwy sposób na promowanie swojego bloga. Ty zamieszczasz na swojej witrynie linki znajomych a oni w zamian za to umieszczają link twojego bloga na swoich witrynach. W ten sposób stale powiększa się liczba odwiedzających Twojego bloga.

  Pingowanie to podstawa. Powinieneś pingować swojego bloga po każdej aktualizacji.

  

 PRZYSTĘPUJEMY DO PROGRAMU PARTNERSKIEGO

   Bardzo ważny jest wybór programu partnerskiego, w którym będziemy brać udział. Na początku najlepiej wybrać program zgodny z naszymi zainteresowaniami a przede wszystkim treścią strony internetowej. Jeśli zakładamy, że udział w programach partnerskich będzie naszym głównym źródłem utrzymania dobrze jest zapisać się do jak największej liczby programów i zająć się promocją produktów na szerszą skalę. Na tym etapie należy również wspomnieć o konieczności założenia konta bankowego, ponieważ podczas rejestracji w programie partnerskim oprócz danych osobowych podajemy numer konta, na które będzie wpływało wynagrodzenie. 

  Zarejestrowaliśmy się w programach partnerskich i otrzymaliśmy masę materiałów promocyjnych. W tym momencie rozpoczyna się kolejny etap. Musimy dotrzeć do klienta z odpowiednią reklamą. Możliwości jest wiele i nie powinniśmy ograniczać się tylko do standardowych rozwiązań w postaci strony internetowej. Liczba potencjalnych odbiorców reklamy w Internecie jest ogromna i z każdym dniem powiększa się. Od Naszej pomysłowości zależy czy skutecznie do Nich dotrzemy. Przełoży się to proporcjonalnie na wysokość naszych zarobków.

01062011 Image Banner 250 x 300

  I na koniec nagroda za ciężką pracę - długo oczekiwany, najprzyjemniejszy moment, czyli pierwsza otrzymana wypłata na naszym koncie bankowym.

Przykładowe programy partnerskie:

Złote Myśli     - e-booki 

Dobry Ebook - e-booki

Ententa         - kursy, e-booki

Plus 500        - platforma forexowa  

EscPartners   - platforma pp 

Mbank           - usługi bankowe 

Zanox             - wiele programów partnerskich POLECAM >>