COPYWRITING


COPYWRITING, pisanie, Copywriting, pisanie płatnych tekstów

COPYWRITING

  Copywriting czyli pisanie płatnych tekstów, jest  jednym z łatwiejszych sposobów zarabiania w sieci, a internet daje w tej dziedzinie bardzo wiele interesujących możliwości. Jeśli jesteś osobą kreatywną  lubiącą przelewać myśli na słowa, to ten sposób zarabiania  jest idealny dla Ciebie.

   Wynagrodzenie, jakie otrzymamy, zależeć będzie od posiadanej przez nas wiedzy oraz umiejętności pisania pod konkretne oczekiwania. Nie muszę chyba dodawać, że ten sposób zarabiania wymaga solidnej znajomości gramatyki i ortografii. Zarobić można już na pisaniu krótkich tekstów po min. 1000 znaków na konkretne tematy. Wartość takiego tekstu to zwykle kilka złotych, pisze się go jednak dość szybko, w kilka do kilkunastu minut. Zarobki  mogą być jeszcze większe jednak wtedy tekst musi być w pełni profesjonalny, poparty solidną wiedzą i odpowiednim językiem.

   Dużo lepsze pieniądze można zarobić pisząc profesjonalne teksty w języku angielskim. Stawki wtedy są wielokrotnie wyższe niż w złotówkach, warunkiem jest jednak doskonała znajomość języka angielskiego.

  Sposoby osiągania zysków, w tej dziedzinie zarabiania, możemy podzielić umownie na jednorazowe - kiedy napiszemy artykuł, najczęściej na zlecenie, i otrzymamy  jednorazowe wynagrodzenie, oraz wielokrotny /pasywny/, gdy otrzymujemy zapłatę za każdorazowe wyświetlenie naszego tekstu.

   W internecie funkcjonuje sporo portali, w których publikowane są różnego rodzaju artykuły pisane odpłatnie przez użytkowników, poniżej przedstawiam kilka z nich:

ANGLO JEZYCZNE

InfoBarrel.com  to portal anglojęzyczny. Autorzy artykułów zarabiają 75% dochodów z reklam wyświetlanych przy ich wpisach uczestnicząc w programie Google AdSense.  Jeżeli serwis oferuje nam wynagrodzenie poprzez zarobki z AdSense i musimy podać swój identyfikator należy pamiętać, aby po rejestracji wejść na nasze konto Google AdSense i zaakceptować dany serwis – udzielić dostępu (pokaże się specjalny komunikat). Zapraszając do udziału w programie znajomych, otrzymamy 2% z ich zarobków. 

Squidoo.com  jest anglojęzycznym portalem. Zarabiamy poprzez  umieszczenie tutaj swoich artykułów. Na nasze zarobki składają się dwa źródła - reklamy AdSense oraz wpływy z programów partnerskich, takich jak Amazon, Ebay czy CafePress. Pisać możemy w różnych językach a zarobki są wypłacane już od 1$ na konto PayPal. Dodatkowe 2% otrzymamy od zarobków każdej poleconej przez nas osoby.

Hubpages.com angielskojęzyczny serwis, który umożliwia nam publikowanie artykułów (tu zwanych hubami), w których możemy umieścić kod reklam AdSense, Amazonu itd. Wpisy możemy publikować jedynie w języku angielskim. Portal dzieli się z nami zyskami w stosunku 60/40.

Bukisa.com to anglojęzyczny portal płacący za umieszczenie artykuły lub pokazu slajdów. Jego członkiem może zostać każdy. Serwis dzieli się zyskami z użytkownikami. Zarobki zależne są od ilości wyświetleń naszego tekstu. Za każde tysiąc odsłon dostajemy stawkę zgodną z „Bukisa Index”, która mieści się zazwyczaj w granicy od 2 do 4 $. 

Factoidz.com  anglojęzyczny portal gdzie zarobimy na pisaniu tekstów.Oferta skierowana do osób znających angielski. Portal różni się od innych, jemu podobnych, że płaci Bonus za aktywność.  Otrzymamy go każdorazowo gdy opublikujemy nowy artykuł. Maksymalnie może to być 5 $,  oprócz tego zarabiamy na wyświetleniach. Artykuły są podzielone na te lepsze i gorsze oraz te lepiej i gorzej wypromowane. Te lepsze zawsze mają wyższe stawki rozliczeniowe. Artykuł musi mieć 400 słów. Wypłata raz w miesiącu. 


POLSKO JEZYCZNE

TextMarket  to w tej chwili prawdopodobnie najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy poprzez pisanie artykułów. Jest to giełda kupna i sprzedaży różnej treści tekstów na potrzeby sieci. W serwisie możemy umieszczać artykuły, napisane przez nas na dowolny temat a także możemy przyjmować określone zlecenia. Cały proces jest bardzo czytelny. Może to być Twój pierwszy udany krok do przygody z tą formą zarabiania w internecie. POLECAM !

Zaradni.pl  to portal, na którym zamieszczanie porad dotyczących różnych dziedzin życia jest nagradzane odpowiednim wynagrodzeniem. Do wyboru jest ponad dwadzieścia kategorii tematycznych. Wysokość wypłaty zależy od ilości wyświetleń naszej porady. Porada nie musi być pracą naukową, wystarczy artykuł napisany krótko  i na temat.

 Shvoong.com na tym portalu zarabiamy pisząc streszczenia lub recenzje dowolnej opublikowanej książki, artykułu, strony internetowej, filmu,pracy naukowej itp. Artykuły nie mogą przekraczać 900 słów. Serwis poddaje weryfikacji zamieszczane treści i każda próba publikacji artykułu naruszającego prawa autorskie jest uniemożliwiana. Portal przekazuje autorom 10% zarobków co jest wynikiem bardzo miernym, w porównaniu z innymi podobnymi stronami. Istnieje możliwość pisania w wielu językach a także dokonywania tłumaczeń.

Omnigo.pl jest polskojęzycznym serwisem, zbliżonym w działaniu do Factoidz.com i umożliwia nam zarabianie poprzez pisanie artykułów. System pozwala tworzyć artykuły, praktycznie na każdy temat i dodatkowo zarabiać na reklamach AdSense, Skąpiec.pl oraz AdKontext.  

Zlecenia.przez.net  i  oferia.pl  to dwa polskojęzyczne serwisy pośredniczące pomiędzy usługodawcami a zleceniodawcami, w każdej niemal branży zawodowej. Chcąc sprzedać napisany przez nas artykuł musimy tylko wyszukać propozycje współpracy i przedstawić naszą ofertę. Tu zarobki zależą od wzajemnej umowy pomiędzy nami a zleceniodawcą.